ROZDZIAŁ 3 - INSTRUKCJA UŻYTKOWANIA

PROSIMY PRZECZYTAĆ UWAŻNIE ROZDZIAŁ 6 - "ZASADY BEZPIECZEŃSTWA" - PRZED ROZPOCZĘCIEM UŻYTKOWANIA BIKITU.

 

3.1 Przed rozpoczęciem jazdy sprawdź ciśnienie w przedniej oponie. Zalecenia dotyczące poziomu ciśnienia zapisane są na bocznej ściance opon i należy zawsze się do nich stosować.

OPONA NAPOMPOWANA ZBYT MOCNO JEST TAK SAMO NIEBEZPIECZNA JAK OPONA NAPOMPOWANA NIEDOSTATECZNIE.

3.2 Jeśli silniki nie zostały jeszcze podłączone, podłącz je wyjmując dźwignię ze szczeliny i przesuwając ją do przodu (Patrz rys. 23).rys23_instrukcja.gif (32617 bytes)

 

3.3 UWAGA - Po podłączeniu silników zwróć uwagę, czy zamek w kształcie litery "U" jest na swoim miejscu. NIGDY NIE JEŹDŹ Z PODŁĄCZONYMI SILNIKAMI, JEŚLI ZAMEK W KSZTAŁCIE LITERY "U" NIE JEST NA SWOIM MIEJSCU.

Silniki można z łatwością odłączyć przesuwając dźwignię do tyłu i umieszczając ją w szczelinie. Rower można wtedy używać jako zwykły rower.

3.4 System wykrywa ruch pedałów za pomocą magnetycznego czujnika i przesyła sygnał (odpowiedni do tempa pedałowania) do elektronicznego układu sterującego, który włącza silniki.

3.5 Pedałowanie ciągłe powoduje stałą pracę silników. Przerywane pedałowanie powoduje sporadyczne uruchamianie silników. Silniki "podłączają się" stopniowo. Jeśli szybciej kręcisz pedałami, silniki dodają więcej mocy.

3.6 Jak należy używać przycisku TURBO:

Działanie przycisku TURBO zakończy się po około 20 sekundach (długość jego działania może zostać dopasowana do różnych standardów krajowych), po tym czasie musisz przekręcić pedały przynajmniej dwukrotnie, aby móc ponownie uruchomić funkcję TURBO.

3.7 Podczas przejeżdżania przez ulicę / drogę szybkiego ruchu lub gdy potrzebna jest większa prędkość ze względów bezpieczeństwa, zaleca się przyciśnięcie i przytrzymanie przycisku TURBO przez kilka sekund stale pedałując, a prędkość natychmiast się zwiększy.

3.8 Odłącz silniki przesuwając dźwignię do tyłu i umieszczając ją w szczelinie. Rower można teraz używać jak zwykły rower.

Uwaga: Akumulatory należy ładować pod koniec każdego dnia - niezależnie od tego, jak długo były używane.

UWAGA:

 Wstęp                  <<< Wstecz               DALEJ >>>